Akce v MŠ

V polovině února jsme si povídali o významu masopustu a o tradicích s ním spojených dodnes. Děti přišly do mateřské školy v krásných a veselých kostýmech. Během masopustního reje a karnevalu se děti učily vzájemně se respektovat, navzájem si pomáhat a chovat se ohleduplně. Čekala na ně spousta her, zábavy a tanečků. Celý týden jsme prožívali radost a veselí. Odměnou byla tombola.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeId6ab8f8cad4

 

 

Předvánoční čas si děti v mateřské škole velice užily. Připravovaly se na slavnostní události jako je příchod Barborky, Mikuláše se svou družinou a Ježíška. Společně jsme zpívali vánoční koledy, učili se básničky, vyráběli adventní věnce a přáníčka pro své nejbližší. Aby čekání na Ježíška nebylo dlouhé, tak jsme se pustili do pečení cukroví. Malí cukráři napekli několik druhů cukroví, které provonělo celou mateřskou školu a výborně chutnalo na vánoční nadílce. Ježíšek zavítal do mateřské školy 15. prosince v dopoledních hodinách. Zazvonil na svůj kouzelný zvoneček a dětem pod stromečkem zanechal plno krásných dárků. Byla radost pozorovat dětská očka, nadšené, spokojené a šťastné děti.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeIdf7cd23133f

 

Jako každý rok, tak i letos, navštívil naši mateřskou školu Mikuláš, milý anděl a rozpustilý čert.  Tato dlouholetá tradice letos navlékla do kostýmů paní učitelky. Děti byly seznámeny s touto tradicí, která má své kouzlo a neodmyslitelně patří k předvánočnímu času. K této příležitosti si děti svými obrázky a různými výrobky vyzdobily třídu a další prostory školy. Návštěvu Mikuláše děti emotivně prožívaly, recitovaly básničky a za odměnu dostaly nadílku.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeIdb2d3aef2b9

Naše mateřská škola se zapojila do projektu FLA – FI /figurka s příběhem/. Děti pomalovaly spoustu bílých figurek, které spolu s osobním příběhem putovaly do osamělých obydlí seniorů a do domovů pro seniory.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeId3734000d77

Tvoření z dýní v mateřské škole mělo u dětí velký ohlas. Maminka Adélky nám darovala veliké dýně, které se proměnily ve strašidla. Děti se s chutí pustily do práce a podařilo se jim dýně vydlabat. A protože se nám společná práce podařila, udělali jsme si strašidelný koutek před mateřskou školou, kde si strašidla mohli prohlédnout i rodiče.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeId9a0c3db3cd

 

Začátkem října jsme se s předškoláky vypravili na sádky Tisová. Děti měly možnost si na vlastní oči prohlédnout pstruha, štiku, candáta, sumce, kapra a zlatou rybku karase. Součástí prohlídky byly i stroje, které rybáři při práci využívají.  Vzhledem k tomu, že se vydařilo počasí, všichni jsme si pěší výlet užili.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://www.zsjistebnice.cz/materska-skola#sigFreeIde86be295e9