Akce školy

Pěvecký sbor na Staroměstském náměstí

Ve středu 14. 12. se vypravil pěvecký sbor na své první vystoupení na Staroměstské náměstí do Prahy. Tomuto počinu předcházela příprava zpěváků na mnoha zkouškách, které probíhaly často i dvakrát týdně. Prosincová nemocnost také značně ovlivnila složení jednotlivých hlasů ve sboru. Důsledná příprava se vyplatila, a tak závěrečná sestava 36 zpěváků mohla reprezentovat naši školu na vánočních trzích v Praze. Děti se na tento koncert velmi těšily, cestu v autobusu si krátily zpěvem koled, takže se účastníci zájezdu mohli seznámit s programem již během cesty. Vánoční atmosféra byla dokonalá, sníh na silnici trochu komplikoval cestu panu řidiči, ale na místo jsme dorazili včas a v 17.00 hodin nastoupili zpěváčci na nádherně osvětlené podium. Jemně padající sníh podtrhoval předvánoční atmosféru a početný dav příznivců našeho pěveckého sboru z řad rodičů, příbuzných a známých povzbuzoval účinkující potleskem. V závěru vystoupení si diváci hlasitě vyžádali přídavek a před podiem rozvinuli transparent oslavující náš pěvecký sbor. Děti se na tento koncert moc těšily, podpora publika je velmi motivovala a osvětlené Staroměstské náměstí s velkým vánočním stromem jim skýtalo neopakovatelné zážitky. Po koncertu si některé zpěváčky vyzvedli rodiče, ostatní děti si mohly s pedagogickým doprovodem projít trhy a koupit si občerstvení. A pak už cesta autobusem domů. Zasněžení a spokojení zpěváčci s rozzářenýma očima se uvelebili na sedačkách a ještě si cestou domů pobrukovali koledy. Vystoupení se vydařilo, zimní Praha byla kouzelná a my už víme, kde se zase za rok setkáme  se svým milým publikem.

Pěvecký sbor na Staroměstském náměstíPěvecký sbor na Staroměstském náměstíPěvecký sbor na Staroměstském náměstíPěvecký sbor na Staroměstském náměstíPěvecký sbor na Staroměstském náměstí