Aktivity v ŠD
ikona článku

Zimní čas ve 2. oddělení

Zima a zimní čas byly v našem oddělení plný zážitků, tvoření, hraní. Neustále v jednom kole. Odstartovali jsme to návštěvou z Konga, která nám nejen řekla něco o své zemi, ale učila nás i tančit, což nás moc bavilo a došlo také na paní vychovatelky a věřte, byla to podívaná J.

Družinu jsme si v době adventní vyzdobili vločkami, na oknech se nám usídlili trpaslíci, kteří pomáhali přírodě s rozhazováním vloček, pak provoněli perníčky a nezapomněli jsme napsat ani Ježíškovi. Nové hračky bychom totiž uvítali nejen v pohodlí domova, ale i u nás v družině. A jak se ukázalo, tak jsme hodné děti, Ježíšek přišel. Byla to kouzelná středa plná smíchu, koled, dobrot, vánočního čaje a všeho, co k tomu patří. Pozvali jsme i kamarády z ostatních oddělení a strávili jsme spolu všichni moc pěkné odpoledne. Pak už nám nezbývalo nic jiného, než se těšit na Vánoce doma.

V novém roce jsme si vytvořili paní Zimu. Doufali jsme, přáli jsme si, abychom si „přičarovali“ ještě nějaký sníh, abychom mohli venku dovádět. Bohužel jsme se ho nedočkali, ale na zdi v družině nám visí opravdová zimní kráska.

S únorem jsme snahy a čekání na sníh dali k ledu a vydali jsme se na cestu do Vesmíru. Před startem jsme se zastavili v jistebnické tělocvičně a užili si představení kouzelníka Kubuly, který i z bublinových koulí dokáže udělat kouřovou krychli! Bylo to dechberoucí. A stihli jsme také knihovnu, kde jsme si potrápili hlavičky s hádankami a nakonec jsme měli prostor pro listování a půjčení knih.

A pak to přišlo … Vytvořili jsme si kosmonauty- při dělání skafandru jsme se dozvěděli o našich předchůdcích a doufali, že dopadneme lépe než Laika – a už zbývalo jen odpočítat start. Tři, dva, jedna …

Když jsme si to všechno tam nahoře prohlédli a vrátili jsme se na Zem, zvěčnili jsme to nejdůležitější – Slunce a planety - ve třídě nyní máme vlastní malý vesmír. Planety se nám točí nad hlavami, Slunce září a díky tomu můžeme pozorovat souhvězdí, která jsme si vytvořili na naší malé soukromé noční obloze.

A nyní se už těšíme na jaro…

zimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělení zimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělenízimní čas ve 2. oddělení

Edita Dušková