Aktivity v ŠD

Děti z družiny udělaly radost seniorům v Chýnově

fotky z Chýnova...

Děti z prvního oddělení školní družiny před Velikonocemi šily květiny z odstřižků látek a nevyužívaných knoflíků. Takto jsme upotřebili přes 400 knoflíků.

Pro seniory děti připravily 60 květin a každé dítě si ušilo květinu také domů. Dále jsme recyklovali plechovky a děti si vyrobily moc hezké dekorace. Nesmělo chybět zdobení vajíček...tentokrát jsme použili akrylové barvy a bublinkovou fólii...a vajíčka byla husí. 

Děti z družiny udělaly radost seniorům Děti z družiny udělaly radost seniorůmDěti z družiny udělaly radost seniorůmDěti z družiny udělaly radost seniorům

Děti jsou moc šikovné a ráda bych jim poděkovala, že dokáží své výrobky také darovat pro radost druhým.                                                              Jana Ryjáčková


Velikonoční zápichy

Kluci a holky ze ŠD a ŠK vyrobily pro klienty a personál hospice Jordán Tábor krásné velikonoční zápichy.


Co děláme v zimě ve 3. oddělení

Kromě oslav mezinárodních dnů si děti ze 3. oddělení ŠD krátí čas hraním různých stolních her či diamantovým malováním. Velmi si oblíbily ruční šití - už ušily srdíčka ke dni Sv. Valentýna, levandulové polštářky, různé sáčky a tašky. V polovině února oslavily masopust namalováním a zdobením kranevalových masek a formou bojovky se dozvěděly, co k takovému masopustu patří.

Co děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v ziměCo děláme v zimě


Mezinárodní dny ve 3. oddělení

Věděli jste, že existuje například Mezinárodní den nálepek, popcornu, luštěnin, koláčů, sýrů, rádií, pokrývek hlavy, či Mezinárodní den dětí ulice? My už ano! A tak jsme se rozhodli je v družině vždy náležitě oslavit. Ke každému zajímavému a významnému dni mají děti připravené různé informace a vědomostní otázky. Už vědí, co způsobuje, že popcorn puká, co vše patří mezi luštěniny, jak se říká koláčům na Moravě nebo jak se dá vyrobit nálepka. Přitom si i např. zahrály na Popelky, hádaly názvy klobouků, poslouchaly písničky a poznávaly jejich interprety nebo taky ochutnávaly sýry a různé příchutě popcornu. Děti denně nadšeně koukají na nástěnku, zda se zrovna daný den něco slaví a těší se, co si na ně vymyslíme příště.

Mezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. odděleníMezinárodní dny ve 3. oddělení

 


Jednou z oblíbených činností  v klubu je obíhačka, kterou rády hrají děti ze všech tříd.


Turnaj ve stolním tenise

Ve čtvrtek 12. 1. 2023 se nám podařilo dohrát turnaj ve stolním tenise. Soutěže se zúčastnilo devět žáků, kteří bojovali, někdy skoro s nasazením života. První místo obsadil Marek Fara, druhý byl Ivan Solařík a třetí  Marek Petráň. Všem moc děkuji za snahu, píli a chuť si zahrát.

 

napsala: Tereza Šindelářová


Konec roku 2022 ve 3. oddělení ŠD

Koncem listopadu jsme se věnovali přípravě výrobků k prodeji na vánoční jarmark, který se konal 26.11.2022 při příležitosti rozsvícení vánočního stromu na jistebnickém náměstí. Děti vyrobily jmenovky na dárky, andílky z macramé přízí, uháčkovaly a ozdobily krásné stromečky, vyzdobily si oddělení hvězdami a vločkami. Nadcházející vánoční čas si zpříjemnily souteží v podobě "Adventního šifrovacího kalendáře". Každý den, děti dostaly lístek s jedním zašifrovaným heslem v obrázcích či textu. Všichni si s tím vždy nakonec velmi dobře poradili, byla na nich vidět radost, že se jim hesla podařila vyluštit a těšili se na další den, až budou moci zase něco odhalovat. Žáci nadále pravidelně navštěvují místní knihovnu, kde si pro ně paní knihovnice vždy něco zajímavého vymyslí.

Zima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠDZima ve 3. oddělení ŠD


Skládání Rubikovy kostky

Dne 18.11. byla vyhodnocena soutěž ve skládání Rubikovy kostky. Nejrychleji se to povedlo Honzovi Peškovi - 0,38 minuty, na druhém místě skončil Lukáš Potácel - 1,20 minut a třetí místo obsadil Andy Polan s časem 1,30 minut. Moc gratuluji a všem kdo se zapojil, děkuji za účast.

 napsala: Tereza Šindelářová


Turnaj v šachách

Turnaj v šachách nás teprve čeká, ale dívky a hoši už pilně trénují......

Turnaj v šacháchTurnaj v šachách


Podzim ve školní družině 1.oddělení

Na fotkách můžete nahlédnout do naší družiny. V odpoledních hodinách chodíme často na školní zahradu. Jednou za měsíc navštěvujeme knihovnu. Tvoříme, malujeme, lepíme, stříháme,....ale hlavně si hrajeme.

Tvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družiněTvoření ve školní družině


Podzim v 3. oddělení ŠD

Na začátku školního roku jsme se všichni vzájemně seznámili, hráli jsme různé stolní hry, stolní tenis či "fotbálek". Abychom si připomínali, kdo všechno do našeho oddělení nově patří, namalovali si žáci vtipné zmenšeniny svých postav a vylepili je po zdech třídy. Na konci měsíce září jsme navštívili místní knihovnu, kde si děti od paní knihovnice vyslechly zajímavý příběh a mohly za odměnu hádat známé pohádky podle různých ilustrací v knížkách. V říjnu jsme se začali věnovat přípravě na nadcházející období - dušičky a halloween. Při tvorbě nástěnky a výzdoby třídy jsme využili různé druhy materiálů. Neopomněli jsme samozřejmě ani na dlabání dýní. Po celou dobu děti provázelo skládání puzzle a psaní domácích úkolů.

.Září a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDZáří a říjen v 3. oddělení ŠDPodzim v 3. oddělení ŠDPodzim v 3. oddělení ŠD


Nakresli svého bubáka

Minulý týden proběhla ve školním klubu výtvarná soutěž vyhlášená panem školníkem na téma "Nakresli svého bubáka". Porota se nemohla shodnout na vítězi, proto12.10. 2022 proběhlo vyhlášení nebo spíše vylosování výherců. První tři malíři dostali pohár, vítěz ještě velkou čokoládu. Ostatní také neodešli bez odměny. Všem 24 malířům děkujeme za snahu, ochotu a fantazii.

Nakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubákaNakresli svého bubáka

 

napsala Tereza Šindelářová


Růže maminkám

Děti Růže maminkámve školní družině vyrobily krásnou růži z papíru pro maminky ke Dni matek. 


Skládání puzzle ve školním klubu

Jedna z možností, jak trávit čas ve ŠK je skládání puzzle. Motivy jsou různé - od zvířat, krajinek, filmových hrdinů až po vesmír. Poskládané obrázky využíváme ke zkrášlení klubu a školních chodeb.


Děti z družiny udělaly radost seniorům

Dětmi vyrobené květiny putovaly do Domu seniorů ve Strakonicích.

fotky více


Bublinová show

Dne 2.2.2022 přijel kouzelník Kubula zpestřit svým vystoupením odpolední program ŠD a ŠK. Nejprve předvedl krátké kouzelnické vystoupení, do kterého zapojil nejen děti, ale i paní učitelku. Následovalo “čarování” s bublinami různých velikostí, tvarů i barev. Do bubliny dokázal na chvíli zavřít i jednu dívku a pak také další paní učitelku. Představení se všem velice líbilo, děti byly spokojené a plné dojmů. 
Bublinová showBublinová showBublinová show


Pečení na Hůrce

Díky přestavbě školní kuchyňky nebylo možné péct cukroví na vánoční jarmark ve škole. Protože však máme ve škole ochotná a šikovná děvčata, uskutečnilo se pečení na Hůrce. Linecké a mrkvové dobroty se upekly, ozdobily, zabalily a nakonec odvezly do Božejovic, kde se všechny  prodaly a s chutí snědly.

Velké díky dívkám, rodičům a všem kupujícím za čas, chuť a podporu!!!!!

Pečení na HůrcePečení na HůrcePečení na HůrcePečení na HůrcePečení na HůrcePečení na HůrcePečení na Hůrce.


Tanec

I takovým způsobem se ve školním klubu využívá interaktivní tabule.

TanecTanecTanec


Tvoření ve školní družině

Ve školní družině máme šikovné děti a tak s nimi tvoříme výrobky na Vánoční jarmark.