Naše Kulišárny

Den rodičů a prarodičů

20.2. se děti i paní učitelky převlékly a vžily do role rodičů a prarodičů - projekt Hrdá škola. Tento den byl velmi milým a vtipným zpestřením. Je úžasné, jak děti mají rodiče a prarodiče "nakoukané" :). 

Den rodičů a prorodičůDen rodičů a prorodičůDen rodičů a prorodičůDen rodičů a prorodičůDen rodičů a prorodičůDen rodičů a prorodičů


Karnevaly v MŠ

Na karneval se děti připravovaly několik dní dopředu. Děti pomáhaly při výzdobě MŠ, vyráběly papírové řetězy, škrabošky, šašky. Karnevalové veselí vypuklo ve čtvrtek 15. února. Děti si zasoutěžily, zatančily a představily své kostýmy ostatním. Přehlídka masek byla velmi pestrá.  Na závěr karnevalu byly masky odměněny. Tímto bychom chtěli poděkovat i Vám, rodičům, za skvělou spolupráci! Děkujeme!

Karnevaly v MŠKarnevaly v MŠKarnevaly v MŠKarnevaly v MŠKarnevaly v MŠ


Masopustní průvod

Začátek února začal v naši MŠ přípravami na Masopust. Snažíme, aby děti masopustní zvyky a tradice znaly. Proto jsme uspořádali 13.2. průvod masek městem pod vedením heligonkáře pana K. Nováka.  Děti se na průvod pečlivě připravovaly. Učily se básničky, písničky a tanečky. Maminky svým dětem připravily masky a za hudebního doprovodu se průvod vydal za svými kamarády do ZŠ, poté zavítal do školní jídelny a pokračoval směrem na náměstí. Do průvodu se zapojili i rodiče, prarodiče a přátelé, kteří si s námi společně užívali masopustního veselí. Pan Novák seznámil přítomné obecenstvo s  charakteristikou Masopustu a připravil si pro děti, i dospěláky taneční soutěže. Rozloučili jsme se společným tancem a zpěvem. 

Masopustní průvodMasopustní průvodMasopustní průvodMasopustní průvodMasopustní průvodMasopustní průvod


Bublinová show

 

8.2. v MŠ bublinkář Kubula předvedl dětem krásné triky a kouzla z mýdlových bublin 2. února přímo v mateřské škole. Vystoupení bylo provázeno hudbou a humorným slovním doprovodem. Děti měly možnost sledovat, jak se z obyčejných bublin stávalo malé umělecké dílo. Všichni jsme si představení užili.

Bublinová showBublinová showBublinová showBublinová showBublinová show

 


Divadlo O Trollíkovi

Trollík Bobinka nikoho neznal, neměl žádné kamarády, až poznal Divoženku Houbovou. Společně navštívili Bludičky a hrali spolu hry. Bobinka se seznámila ještě se Strašilkou Hejkalovou a s Bludičkami uskutečnili pěveckou soutěž. Bobinka nakonec nebyl už vůbec sám, poznal, že bez kamarádů, by mu bylo smutno.

Divadlo O TrollíkoviDivadlo O TrollíkoviDivadlo O Trollíkovi


Ježíšek v MŠ

Slavnostní atmosféra zavládla ve školce 18. prosince. Na děti čekalo velké překvapení, do školky přišel Ježíšek. Nechal dětem pod stromečkem mnohá překvapení v podobě krásných dárků. Všichni jsme si společně zazpívali u stromečku koledy, ochutnali cukroví které děti a maminky napekly. Užili jsme si krásné dopoledne. Děti měly z dárků veeeelkou radost :-).

Ježíšek v MŠJežíšek v MŠJežíšek v MŠJežíšek v MŠJežíšek v MŠJežíšek v MŠ


Divadlo

V pondělí 11.12. přijelo do školky divadlo Kolem s pohádkou o panu králi a jeho cestě za Ježíškem. Děti představení opět velmi zaujalo a rozesmálo. Také ho odměnily velkým potleskem!

DivadloDivadloDivadlo


Mikuláš v MŠ

V úterý 5.12. se na děti do MŠ přišel podívat, jako každý rok, Mikuláš s anděly a čertíky. Kniha hříchů prozradila Mikulášovi pár drobností, ktré by děti mohly zlepšit. Každá třída přednesla básničku, zazpívala písničku a slíbila, že se polepší. Jako odměnu jim andílci nadělily balíček s překvapením a čertící rozdali molitanového čertíka na památku. 

Velké poděkování patří panu prodavači Giang Duong Truongovi a zaměstnancům Supermarketu COOP Jistebnice, kteří pozvali děti na Mikuláše a věnovali jim drobné dárky.

Mikuláš v MŠMikuláš v MŠMikuláš v MŠMikuláš v MŠMikuláš v MŠMikuláš v MŠ

 


Vánoční dílnička

Dne 30.11. byla pro děti a jejich rodiče a blízké připravena vánoční dílnička. Vánoční dílnička byla v naší MŠ velmi pestrá. Připravili jsme stanoviště s různými výrobky k vytvoření. Výroba přáníčka, ozdoba na stromeček, svícen z živých větviček, lucerna a nejlepším stanovištěm byla keramika. Paní Vanda Pincová si pro rodiče a děti připravila námět vánočního domečku. Rodiče s dětmi si vytvořili různé domečky podle své fantazie, které poté paní Pincová doplní o barevné sklo. Bylo krásné sledovat spolupráci rodičů a dětí. Po tvoření se všichni přesunuli ven, kde byl již připravený stromeček k nazdobení. Když rodiče a děti stromeček ozdobili, přišly na řadu prskavky. Dětem zářily očíčka a začala pravá vánoční atmosféra. Závěrečným překvapením byl tanec, který si připravily paní učitelky. Rodiče paní učitelky podpořili krásným uúsměvem a velkým potleskem. Děkujeme všem za příjmné odpoledne a těšíme se na další setkání!


Vánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílničkaVánoční dílnička


Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"

Od září začal pro děti z Pastelek a Balónků plavecký výcvik v táborském bazénu. Na děti čekalo celkem 10 lekcí. S dětmi pracovali zkušení a kvalifikovaní instruktoři plavání, kteří s využitím nejrůznějších plaveckých pomůcek rozvíjeli první plavecké dovednosti. Všechny činnosti v bazénu probíhaly formou her, aby bylo dětem příjemně a především bezpečně. Děti byly velmi šikovné!

Děkujeme paní Holešové, že zajistila prostor ve sportovním areálu Mír. Z důvodu vysokého počtu dětí, jsme rešili  co nejúspornější variantu dopravy a právě díky paní Holešové, se to podařilo. DĚKUJEME! Děti si prostor v areálu velmi užívaly.

Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY" Plavecký výcvik ,,PASTELKY A BALÓNKY"


Hudební pořad pana Lubomíra Hrdličky ,,PASTELKY A BALÓNKY"

Dne 20.11. proběhl ve školní družině v ZŠ hudební program pana L. Hrdličky. Pan Luboš uměl děti zaujmout. Děti zpívaly, tančily a to je velmi bavilo. Jako překvapení, byla kouzelnická hůlka Harryho Pottera, která vyčarovala v truhličce kouzelné bonbony. Představení sklidilo velký potlesk!

Hudební pořad pana Lubomíra Hrdličky ,,PASTELKY A BALÓNKY"Hudební pořad pana Lubomíra Hrdličky ,,PASTELKY A BALÓNKY"Hudební pořad pana Lubomíra Hrdličky ,,PASTELKY A BALÓNKY"


Dopravní výchova v Táboře

Dne 9. 11. (Balónky) a 16.11. (Pastelky) jsme s dětmi navštívili cyklus dopravní výchovy v Táboře. Výuka probíhala ve dvou blocích. První byla teoretická část, ve které pan policista seznamoval děti s pravidly silničního provozu a se správnou výbavou jízdního kola. Ve druhé části, si děti vše prakticky vyzkoušely na šlapacích motokárách a odrážedlech na silnicích dopravního hřiště za asistence strážníku MP Tábor. Děti jízda velmi bavila, všechna pravidla se snažily dodržovat a za odměnu dostal každý svůj vlastní řidičský průkaz. :-)

Dopravní výchova v TábořeDopravní výchova v TábořeDopravní výchova v TábořeDopravní výchova v TábořeDopravní výchova v Táboře


Vrbová víla

Ve středu 8.11. do naší školky zavítalo divadlo Okýnko s představením Vrbová víla. Rampepurda je lesní strašidlo, které má rádo svůj klid. Skřítkové Duběnka a Měchurka jsou pravým opakem. Dovádějí, běhají, pošťuchují se a víla Vrběnka se jich zastává. Rampepurda to ale tak nenechá! Obrací se proti víle a začaruje ji do vrby. Skřítkové vílu hledají a díky pomoci moudrého výra Vrběnku zachrání a vysvobodí. Děti s napětím sledovaly příběh a i ony pomáhaly skřítkům Vrběnku zachránit.

Vrbová vílaVrbová vílaVrbová víla


Klaun a jeho kamarádi

Ve středu 25.10. se na svoje kamarády přijel opět podívat klaun Ferdinan s jeho cirkusovým programem  "Klaun a jeho kamarádi". Se svojí asistentkou předvedli dětem kouzelnické triky a slíbili překvapení na závěr představení. Klaun dětem předvedl parádní jízdu na jednokolce, žonglování s míčky a obručemi, cvičení s lasem. Stále jsme netrpělivě čekali na slíbené překvapení. Byli to dva pejsci. Proskakovali obručemi a na povel štěkali. Byli moc roztomilí a dětem se velmi líbili. 

Klaun a jeho kamarádiKlaun a jeho kamarádiKlaun a jeho kamarádiKlaun a jeho kamarádiKlaun a jeho kamarádi

 


Papučový den

11.10.2023 se MŠ zapojila do projektu Papučový den domácí hospicové péče. Nejen děti ale i učitelky si přinesly z domova papuče a tím podpořily projekt. Učitelky přiblížily dětem téma péče o nemocného v domácím prostředí a děti přemýšlely nad tím, čím a jak, pomáhají ony samy. Děkujeme rodičům, že se připojily k tomuto krásnému projektu!

Papučový denPapučový denPapučový denPapučový den


Loutkové divadlo

4.10.2023 do naší MŠ zavítalo Divadlo Gustav s loutkovým představením ,,Kašpárek v dračí jeskyni". Kašpárek, který společně s Honzou zachránil princeznu unesenou drakem. Děti si s loutkohercem na závěr společně zazpívali a poté si mohly prohlédnout loutky z blízka. 

Loutkové divadloLoutkové divadloLoutkové divadloLoutkové divadlo


Den školníka

I tento školní rok se naše MŠ zapojila do projektu Hrdá škola. Prvním dnem, který nás z programu čekal, byl Den školníka. Děti i učitelky se přestrojily za školníky. Měly s sebou spoustu nářadí na opravu, ale také mnoho klíčů, který musí správný školník mít :-). Ze třídy se stala dílna a děti mohly opravovat. 

Den školníkaDen školníkaDen školníkaDen školníka


Den otevřených dveří ZD Opařany

Ve čtvrtek 14.9. děti z Pastelek a Balónků zavítaly do ZD Opařany – Řepeč na den otevřených dveří. Vše bylo v Řepči krásně nachystáno, zaměstnanci byli připraveni na návštěvu malých nadšenců. Nejprve děti zhlédly pomocníky, které zemědělcům pomáhají. Zemědělská technika byla velmi pestrá i děti spoustu strojů znaly. Po přehlídce vozů jsme se přesunuli ke zvířátkům. Děti nejvíce pobavila tři malá prasátka, která byla neposedná stejně jako malé děti :-). Exkurzi jsme zakončili ochutnávkou výrobků z mléka a masa. Jako dárek děti dostaly magnetky, pexesa a karetní hry. Děti se vrátily do školky spokojeni a plné zážitků.

Den otevřených dveří ZD OpařanyDen otevřených dveří ZD OpařanyDen otevřených dveří ZD Opařany


Divadlo - ,,O nenasytném hltounovi"

7.9. nás čekalo už první divadelní představení divadla Kolem ,,O nenasytném hltounovi“. Velmi vtipná pohádka o pracovité babičce, hladovým a líným dědečkovi a nepovedeným, rozmazleným koblížkovi děti velice upoutala a rozesmála.

Divadlo - ,,O nenasytném hltounovi"Divadlo - ,,O nenasytném hltounovi"Divadlo - ,,O nenasytném hltounovi"Divadlo - ,,O nenasytném hltounovi"