6.

Jarní Praha

Nejen Národní muzeum

12. 4. 2022 se vydali šesťáci do Prahy. Chtěli se podívat do zrekonstruované budovy Národního muzea. Zde si vybrali interaktivní program, který je společně s paní průvodkyní zavedl do Panteonu. I když byly pracovní listy určené pro starší žáky, s odpovědmi na otázky nezaváhali. Protože jsme měli velké štěstí na pani průvodkyni, zavedla nás i do míst, která se nám velmi  líbila a která nebyla součástí plánované prohlídky. Fascinující byl pohled z kopule muzea na Václavské náměstí a velkou část Prahy, tunel, který spojuje budovu s budovou bývalého Federálního shromáždění. Zde se po obou stěnách tunelu promítal úžasný film Třesk. Ve zbývajícím čase jsme nakoukli i do místnosti, kde byly vystavené minerály, někdo zhlédl plejtváka nebo mamuty. Kromě NM jsme navštívili Fantastické muzeum iluzí, kde se všichni spoleně zasmáli, vyfotili mnoho kuriozních snímků a i něco se dozvěděli ze zákonů fyziky a ostatních přírodvědních oborů. Všem se návštěva Prahy líbila, těšíme se na další společně strávený čas.

K Kumžáková

Jarní PrahaJarní PrahaJarní PrahaJarní Praha

Recepty - Recipes

Recepty - RecipesRecepty - Recipes

Vánoční stromeček

Jump aréna

Žáci šesté třídy se domluvili se svou třídní učitelkou a paní učitelkou Tomečkovou, že by mohli společně strávit páteční odpoledne. Nápadů se zrodilo mnoho, zvítězila táborská Jump aréna a Mc Donald. Vše se uskutečnilo 12. 11. 2021. Mnozí arénu navštívili s rodiči či kamarády, ti, co zde byli poprvé, se velice rychle zapojili a všichni si skvěle užili celou hodinu. Všem samozřejmě náležitě vyhládlo, a tak se všichni odebrali do nedalekého Mc Donaldu, kde společně strávili příjemnou hodinku. Poté jsme společně odjeli zpět do Tábora na autobusové nádraží a do svých domovů. Děkuji šesťákům za to, že jsem s nimi prožila odpoledne nabité nejen sportem a že jsem je mohla poznat i jinak, než jen ve školních lavicích.