3.

Bobování

Počasí nám přeje, sněhu je dost a tak si chodíme v hodinách TV zadovádět do sněhu a zabobovat.

BobováníBobováníBobování

Cvičení v přírodě a drakiáda

8.11.2023 jsme se vydali na kopec sv. Magdéna v Jistebnici, kde jsme pouštěli draky a opekli si buřtíky.

Tereza Švecová a Michaela Zděnovcová

Cvičení v přírodě a drakiádaCvičení v přírodě a drakiádaCvičení v přírodě a drakiádaCvičení v přírodě a drakiádaCvičení v přírodě a drakiáda

Mikuláš, Andělé a čerti

Tradičně 5.12.2023 nás do třídy přišli navštívit Mikuláš s Anděli a s čerty. Děti zarecitovaly básničku a dostaly sladkost.

Mikuláš, Andělé a čertiMikuláš, Andělé a čertiMikuláš, Andělé a čerti

SUIT-UP DAY

17. října 2023 jsme se oblékli do obleků, košil, kravat, šatů a sukní v rámci projektu Hrdá škola.

SUIT-UP DAY

Plavání - 11.-15. září 2023

Plavecký výcvik proběhl v září 2023 v hotelu Fontána na Lipně. Děti se naučili různé techniky a styly plavání, probíhaly tam také deskové, zábavné a naučné hry. Děti ve volné chvíli tvořily a malovaly. Příští školní rok se budeme opět těšit:-).

Tereza Švecová a Michaela Zděnovcová

Plavání - 11.-15. září 2023Plavání - 11.-15. září 2023Plavání - 11.-15. září 2023Plavání - 11.-15. září 2023

Besip show

V pondělí 18.6.2023  proběhla pro žáky naší školy biková show doplněná o prvky Besipu. Své umění nám předvedl biketrialista Lukáš Müller a zopakoval s dětmi zásady bezpečnosti při jízdě na kole a dopravní značky. Děti si také měly možnost zasoutěžit a byly odměněny drobnými dárky. Akce byla velmi podařená a dětem se moc líbilo.

Tereza Švecová

Besip showBesip showBesip showBesip show

Jednohubky

V pátek 16.6.2023 si děti v rámci hodiny Pč připravovaly ve školní kuchyni jednohubky. Musím říci, že byly opravdu velmi šikovní a práce jim šla od ruky. Každý si udělal podle své chuti a fantazie.

Myslím si z reakce dětí, že je to velmi bavilo. Určitě spolu zopakujeme v dalším ročníku:-).

JednohubkyJednohubkyJednohubkyJednohubkyJednohubkyJednohubky

Den dětí

2. června proběhl ve škole Den dětí. První dvě hodiny připravily učitelky pro děti různé stanoviště, kde plnily různé úkoly. Děti dostávaly za splnění drobné odměny. Další dvě hodiny plnily úkoly ve skupinkách v přírodě. Vše si zapisovaly a učily se tak novým poznatkům.

Děti byly nadšené a užili jsme si všichni spousty legrace:-).

Tereza Švecová

Den dětíDen dětíDen dětíDen dětíDen dětíDen dětí

Školní výlet

15. května jsme jeli do Tábora na školní výlet. Navštívili jsme Muzeum čokolády na marcipánu, kde si děti tvořily vlastní výrobky, které si odvezly. Byly velmi hodní a pracovaly s nadšením:-).

Poté jsme jeli do Jump Arény, kde se děti pořádně vyskákaly a zadováděly si:-).

Myslím, že výlet se nám zdařil a že byly všechny děti spokojené.

Tereza Švecová

Školní výletŠkolní výletŠkolní výletŠkolní výletŠkolní výletŠkolní výletŠkolní výlet

Štafeta Corpus Domini

31.května jsme se vydali z náměstí v Jistebnici na pochod na sv. Magdalénu. Je to každoroční pěší putování na počest svátku Korpus Domini - po stopách kněze Petra. Děti dostaly trička a vyrazili jsme. Byla to příjemná procházka.

Štafeta Corpus DominiŠtafeta Corpus DominiŠtafeta Corpus Domini

Čerti 2022

Mikuláš, andělé i čerti nás navštívili v naší třídě. Zavítali jsme i do COOPU v Jistebnici. Děti byly skvělé, krásně recitovaly a tančily.

Čerti 2022  Čerti 2022

Knihovna

V úterý 6.12.2022 jsme navštívili místní knihovnu. Program pro děti byl perfektně připravený.

Děkujeme i paní Novákové.

Tereza Švecová

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna

Cvičení v přírodě

5.10.2022 jsme se vydali do přírody. Došli jsme přes pole a louky do Hůrky, kde jsme si dali svačinu, děti si pohrály na dětském hřišti a šli jsme zpátky do Jistebnice. Děti byly moc šilovné.

Tereza Švecová

Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě

Den světových jazyků

25.10.2022 se naše třída zapojila do projektu ,,Den světových jazyků". Celý den jsme se věnovali jedné zemi - Slovensku. Děti se seznámili se základními informacemi, s jazykem, s typickými znaky a upletly si z vlny ,,korbáčky". Společně jsme vytvořili krásnou ovečku a sestavili puzzle. Den se velmi vydařil.

Den světových jazyků

Gala den

13.10.2022 jsme měly ve škole ,,Gala den". Děti se krásně oblékly do svátečního oděvu. Děkuji rodičům za jejich pomoc. Moc to všem slušelo.

Gala den

Papučový den

5. října 2022 se žáci naší třídy zapojili do celostátní akce - Papučový den. Fotografie jsme poslali do táborského hospice Jordán.

Papučový den Papučový den

2. TŘÍDA