4.

Tělocvik na sněhu, není to paráda...

Bobovačka


Vánoce 2023

Vánoční tvoření, čertíci a nadílka. Prosinec byl hodně bohatý na zážitky i dárečky. Všichni si tento čas náramě užili heart


Den bez batohu

Co si vezmu do školy místo batohu...? Třeba košík, kufr nebo dětskou autosedačku...laugh


Papučový den


Světový den jazyků

V projektu - Světový den jazyků jsme se podívali do celého světa .....smiley


Zahájili jsme kroužek vaření

Co jsme si dneska uvařili? Mrkvová pomazánka, minilangoše a zdravé vločkovo-jablečné sušenky. Máte chuť? Nezbylo nic, jen se po tom všem zaprášilo :-)

Zahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vařeníZahájili jsme kroužek vaření

Jitka Richtrová


Den školníka

Den školníka, ten se přece musí oslavit. A dárek vyrobily děti samy. Teď už školník nemusí nosit nářadí a šroubky po kapsách - má už nový přenosný organizér :-)

Jitka Richtrová


Plavecká škola ve Frymburku

Na týden jsme si vyjeli do Frymburku na plavecký výcvik. Byl to úžasný týden. Stihli jsme se vykoupat v Lipně, projít se přírodou, zahrát si bojovku, shlédnout napínavý film.... Samozřejmě jsme se naučili plavat, potápět se a s instruktory jsme si stihli i protáhnout svaly. K tomu všemu nám vařil úžasný kuchař Karel.

Jitka Richtrová


Dopravní hřiště

Dopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřištěDopravní hřiště

 

Jitka Richtrová


Výlet do přírody

Školní rok jsme zahájili v přírodě. A proč ne....? Sluníčko nás k tomu vybízelo a opečené buřtíky byly moc dobré. Krásný začátek :-)

Výlet do přírodyVýlet do přírodyVýlet do přírodyVýlet do přírodyVýlet do přírodyVýlet do přírodyVýlet do přírody

 

Jitka Richtrová


4. třída


Besip show na kolech 19. 6.

V pondělí 19. 6. ráno čekalo na žáky MŠ a 1. stupně v prostoru před kabinami jistebnického hřiště překvapení. Akce plná exhibičních kousků na speciálních kolech měla za cíl nejen pobavit, ale také vzdělávat. Profi biker Lukáš Müller předvedl dětem triky na kole a ve spolupráci s moderátorem Danielem s přítomnými dětmi zopakovali, jaká je povinná výbava kola, co znamenají některé dopravní značky, jak správně brzdit, po které straně cyklisté jezdí a mnoho dalších užitečných informací. Za správné odpovědi si děti mohly odnést drobné dárky. Devadesát minut programu uteklo jako voda, děti si odnesly nové poznatky a v závěru si mohly zakoupit drobné suvenýry. Podpis mistra ČR ve skoku do výšky na cyklotrialovém kole (131 cm) dnes zdobí nejen plakáty, které si děti zakoupily, ale i kůže jedné, či obou rukou. Pro mnohé začínající cyklisty je Lukáš tím správným vzorem.


Školní výlet - ZOO Hluboká nad Vltavou 13. 6.

V úterý 13. 6. vyrazili třeťáci společně s prvňáky na školní výlet do ZOO Hluboká. Hned po našem příjezdu čekala na žáky paní lektorka, která pro ně měla měla připravený výukový program. Děti se dověděly novinky ze života živočichů nebo si ověřily svoje znalosti. Po programu se mohly občerstvit, nakoupit dobroty a vyřádit se na průlezkách. Pak následovala prohlídka ZOO a na závěr nechyběl ani suvenýr pro radost.


Den dětí ve škole 2. 6.

V pátek 2. 6. proběhla na naší škole oslava Mezinárodního dne dětí. Žáci 1. stupně si mohli na devíti stanovištích vysoutěžit drobné odměny. Po soutěžích žáci 2. a 3. třídy hráli šipkovanou na jejímž konci čekal žáky poklad v podobě bonbónů dobře ukrytých v krabici mezi oblázky dětského hřiště.


Štafetová pouť Praha - Orvieto 31. 5.

Ve čtvrtek 25. května 2023 byla zahájena tradiční štafetová poutní cesta po stopách kněze Petra z Prahy do italského města Orvieto. Pěší pouť se konala již po sedmnácté a v jednotlivých etapách se jí účastnila více než tisícovka poutníků. Ve středu 31. 5. jsme tak mohli poutníky přivítat i my, žáci 2. a 3. třídy. Jako dárek dostaly všechny děti i dospělí tričko a placku s logem štafetové pouti a informační brožurku. Společně jsme se odebrali do kaple sv. Máří Magdalény. Zde žáci a další hosté vyslechli koncert pražského kytaristy a básníka.

Celý projekt je připomenutím cesty pražského kněze Petra z Prahy do Říma a do Orvieta v roce 1263, při které se stal eucharistický zázrak, a na jehož základě se dnes slaví po celém světě jeden z nejvýznamnějších církevních svátků, svátek Corpus Domini.


Výstava obrazů žáka 9. třídy Vlada Ilchuka 17. 5.

Ve středu 17. 5. žáci naší školy navštívili výstavu obrazů žáka 9. třídy Vlada Ilchuka v Galerii U Kostela. Pro Lenku Čítkovou byla výstava natolik inspirativní, že vytvořila své obrázky a ve třídě udělala malou výstavu. Pro zájemce z řad spolužáků pak tvořila kopie.


Projekce ve sférickém kině 5. 5.


Ukázka zvířat záchranné stanice Ikaros 19. 4.


Beseda v Městské knihovně Jistebnice 16. 3.


Přednáška „Být fit“ 14. 3.


Exkurze do Husitského muzea v Táboře 7. 3.

V úterý 7. 3. 2023 podnikli žáci 3. třídy exkurzi do Husitského muzea v Táboře. Cílem exkurze byla návštěva výstavy „Mistři cechů oděvních“ a prohlídková trasa „Chodby středověkého podzemí“. Ještě před samotnou exkurzí však žáci vyrazili po stopách českých granátů k přírodní památce → Granátové skále, aby si doplnili své znalosti o horninách a nerostech.


Karneval v tělocvičně 24. 2.

    Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  

    Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.    

Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2.  Karneval v tělocvičně 24. 2. 

                    Karneval v tělocvičně 24. 2.    Karneval v tělocvičně 24. 2.    Karneval v tělocvičně 24. 2.    Karneval v tělocvičně 24. 2.


Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.

Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.

        Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   

                Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.   Pernštejni - Rytířská pohádka 22. 2.


Den šílených účesů 15. 2.

                                                        Den účesů 15. 2.  Den účesů 15. 2.


Den dvojčat 19. 1.

Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.

                                     Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.  Den dvojčat 19. 1.


Dopravní výchova 10. 1.

Dopravní výchova 10. 1.   Dopravní výchova 10. 1.


Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě

Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě

           Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě

Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě

                                                           Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě  Vánoční besídka a nadílka ve 3. třídě


Vánoční koncert „Děti dětem“ 21.12.

Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  Vánoční koncert „Děti dětem“  

       Vánoční koncert „Děti dětem“    Vánoční koncert „Děti dětem“    Vánoční koncert „Děti dětem“    Vánoční koncert „Děti dětem“    Vánoční koncert „Děti dětem“    Vánoční koncert „Děti dětem“


Mikuláš ve třídě

       Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě 

Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě  Mikuláš ve třídě


Den bez batohu 23. 11.

Druhou akcí projektu „Hrdá škola“ byl DEN BEZ BATOHU. Výuka probíhala dle rozvrhu.
„V rámci tohoto dne si nesmíte vzít věci do školy v klasickém školním batohu / aktovce, ale musíte využít nějaký jiný originální způsob přenosu svých věcí. Vezmete si své věci v kufru, kýblu, ubrusu či vozíku na kolečkách? Je to na vás!“

      Den bez batohu 23. 11. Den bez batohu 23. 11.  Den bez batohu 23. 11. Den bez batohu 23. 11.  

     Den bez batohu 23. 11. Den bez batohu 23. 11.  Den bez batohu 23. 11. Den bez batohu 23. 11.


Tvořivé dílny 18. 11.

V pátek 18. 11. proběhly na naší škole tvořivé dílny, kdy žáci v průběhu čtyř vyučovacích hodin vytvářeli výrobky na vánoční prodejní jarmark. Každý třeťák stihl vyrobit čtyři výrobky. Výrobky se povedly, děti zaslouží velkou pochvalu.


                                 Tvořivé dílny 18. 11.  Tvořivé dílny 18. 11.  Tvořivé dílny 18. 11.  Tvořivé dílny 18. 11.  Tvořivé dílny 18. 11.


Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11.

Ve čtvrtek 10. 11. navštívili žáci 3. třídy Městskou knihovnu v Jistebnici. Paní knihovnice Dáša Nováková měla pro děti připravený program a na závěr si mohli žáci vypůjčit knihy dle vlastního výběru.

Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11. Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11. Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11. Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11. Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11. Návštěva Městské knihovny v Jistebnici 10. 11.


Testování tělesné zdatnosti žáků základních a středních škol 9. 11.

Ve středu 9. 11. první dvě vyučovací hodiny trávili třeťáci v tělocvičně. Pod vedením pana učitele Martina Konvalinky tam proběhlo testování tělesné zdatnosti žáků 3. třídy. V naší škole byli také testováni žáci 7. třídy. Testování bylo realizováno prostřednictvím sady motorických testů, které pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a řadou dalších vysokoškolských pracovišť. Při testování ze sebe třeťáci vydali vše a testování zvládli na jedničku.

Testování tělesné zdatnosti žáků základních a středních škol 9. 11. Testování tělesné zdatnosti žáků základních a středních škol 9. 11.


Projektový den – Světový den jazyků 25. 10.

V úterý 25. 10. se žáci naší školy seznamovali s různými zeměmi světa.

Ve 3. třídě bylo hlavním tématem Severní Irsko. Žáci si mohli vyzkoušet, jak se učí děti v Belfastu a jaké tam mají zvyky. Děti zhlédly fotografie z tamní základní školy, mohly si tuto školu prohlédnout formou virtuální prohlídky na interaktivní tabuli. Krajinu Severního Irska také použil Jonathan Swift v knize Gulliverovy cesty. Děti si vyslechly stručný příběh a pak pracovaly ve skupinách na aktivitě s příběhem související. V závěru projektového dne shrnuly v aktivitě programu Wordwall své znalosti o Severním Irsku na interaktivní tabuli. 

   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.

   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.

   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.   Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  

             Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  

                               Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  Projektový den – Světový den jazyků  25. 10.  


Koncert pro děti – PT styl 17. 10.

V pondělí 17. 10. proběhl v družině nové školy koncert pro děti. Muzikant Petr Toman vystoupil s pestrým programem.


                                              Koncert pro děti – PT styl 17. 10. Koncert pro děti – PT styl 17. 10. Koncert pro děti – PT styl 17. 10. Koncert pro děti – PT styl 17. 10.


SUIT - UP DEN 13. 10.

Naše škola se zapojila do projektu „Hrdá škola“. První akcí tohoto projektu byl SUIT - UP DEN ve čtvrtek 13. 10. 2022.

„Oblékněte své slavnostní oblečení a hurá do školy ve velkém stylu!
V tento výjimečný den ve škole musíš být výjimečný i Ty!
Není to ale jen o oblečení, šarmantní vystupování je také samozřejmost.“

      SUIT - UP DEN 13. 10. SUIT - UP DEN 13. 10.  SUIT - UP DEN 13. 10. SUIT - UP DEN 13. 10. SUIT - UP DEN 13. 10. SUIT - UP DEN 13. 10. SUIT - UP DEN 13. 10.


Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.

Ve středu 5. 10. žáci 1. stupně vyrazili do přírody. Třeťáci a čtvrťáci si zároveň prošli vycházkový okruh s deseti zastaveními, kdy si zopakovali znalosti z prvouky (městské sady, rodáci, mohyla, rybníky, rostliny, stromy, orientační body, práce s mapou). 

 Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.

    Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  Cvičení v přírodě a Naučná stezka Jistebnickými sady 5. 10.  


Papučový den 5. 10.

Ve středu 5. 10. proběhl na naší škole Papučový den, abychom tak podpořili Domácí Hospic Jordán.


                        Papučový den 5. 10. Papučový den 5. 10. Papučový den 5. 10. Papučový den 5. 10.


Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk

V týdnu od 12. do 16. 9. proběhl plavecký výcvik pro žáky 3. a 4. třídy v plaveckém bazénu hotelu Fontána, který se nachází v malebné oblasti na břehu Lipna. Pro děti byl zajištěn doplňkový sportovní program - devadesátiminutové lekce orientované na hry v přírodě, tradiční i netradiční hry a soutěže zaměřené na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti, vytrvalosti, postřehu a smyslového vnímání a zábavní program - mimosportovní aktivity (bojovky, stolní hry, hry na rozvoj kreativity, představivosti a také hry pro rozvoj hudebních a výtvarných schopností). Po celý týden se dětem věnovali trenéři ZŠ Plavání Štěpán, Michal a Tomáš. 

      Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk

  Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk

            Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk

Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk Plavecký výcvik 3. a 4. třídy – ZŠ Plavání Hotel Fontána Frymburk


Ukázka golfu 5. 9.

V pondělí 5. 9. si mohly děti zasportovat v prostoru před starou školou. Trenéři z Five Star Golf Academy na Čertově Břemeni dětem ukázali zajímavou možnost, jak trávit volný čas. Pro úspěšné golfisty měli připravenou odměnu – kšiltovky s logem klubu.

Ukázka golfu Ukázka golfu Ukázka golfu Ukázka golfu Ukázka golfu 

          Ukázka golfu Ukázka golfu Ukázka golfu Ukázka golfu

 3. TŘÍDA


Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.

    Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. 

Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.

Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6. Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.

                                            Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.       Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.       Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.


Projektový den 10. 6.

Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6.

Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6.

Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6.

Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6. Projektový den 10. 6.


Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.

Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. 

Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6. Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.

                      Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.    Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.    Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.    Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.


Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5.

Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5.


Hopsárium České Budějovice

Ve čtvrtek 24. 3. žáci 1. a 2. třídy vyrazili do Hopsária v Českých Budějovicích. Celé dopoledne bylo vyhrazeno pro naši školu, a tak si děti užívaly všech atrakcí naplno. Nezapomněli ani na  občerstvení či nákup drobností pro radost. 

Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3.


Maškarní karneval v tělocvičně

V pátek 11. března se poslední dvě vyučovací hodiny tělocvična nové školy proměnila v taneční sál. Děti mohly soutěžit i tančit.                                                                         

Maškarní karneval v tělocvičně     Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně                          Maškarní karneval v tělocvičně    Maškarní karneval v tělocvičně     Maškarní karneval v tělocvičně

 

 

 


Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici

Ve čtvrtek 3. února navštívili druháci knihovnu, kde si s nimi povídala paní knihovnice Dáša Nováková na téma „zima“. V závěru nechybělo ani prohlížení a půjčování knížek. 

Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2.


Setkání se skřítky

V pondělí 10. ledna se vypravili druháci do knihovny, kde už na ně čekali skřítci Knihomol a Knihomil. Společně s dětmi pak zachránili čtenářskou planetu. Aby byla planeta zachráněna, museli všichni žáci přečíst úryvek z knihy První školní výlet, kterou dostali od skřítků při pasování na čtenáře. Skřítci pak vybrali njlepšího čtenáře - Damíka Grubera. Ten dostal za odměnu knížku. Skřítkové Knihomol a Knihomil však upozornili všechny druháky, že by měli každý den strávit u knihy aspoň 20 minut.

Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1.


Vánoční besídka ve třídě

Ve středu 22. 12. byl slavnostní den. Druháci našli ráno pod stromečkem překvapení. A tak od příchodu do třídy okukovali tašky s dárečky. Aby si zkrátili čekání na nadílku, dokončili vánoční přáníčka a pak sledovali film „Zpívej“. Mohli při něm ochutnávat vánoční cukroví a nechyběl ani vánoční čaj. Rozdávání dárků předcházela vystoupení všech dětí. Zpívaly písničky a koledy, hrály na hudební nástroje, vyprávěly hádanky nebo seznámily spolužáky s oblíbenou knihou. Nadšení při rozbalování dárků je patrné z fotografií. 

Vánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve třídě

          Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě


Koncert Děti dětem

V úterý 21. 12. se konal prostorách školní družiny koncert Děti dětem, kde se představili žáci od 1. do 5. třídy, kteří hrají na nějaký hudební nástroj. Vystoupení těchto žáků pak zakončila vždy celá třída vánoční písní či koledou. Přizváni byli i někteří žáci 2. stupně, kteří mohli předvést své umění. Posluchači tak mohli slyšet hru na klavír, kytaru, heligonku, piánovou harmoniku i bicí nástroj djembe. 

Žáci 2. třídy přednesli báseň Mrzne a mrzne, kterou doprovodili hrou na Orffovy nástroje a zazpívali píseň Sněhové vločky. Na klavír zahrála Barunka Tomečková koled Dědečku koleda a Sárinka Bechyně Pásli ovce Valaši. Fanda Soukup pak zahrál spolužákům na kytaru několik koled i lidových písní. 


Mikuláš ve třídě

V pátek 3. 12. nová škola ožila maskami čertíků a andílků. K dokonalosti vše dovedli přestrojení deváťáci v doprovodu paní učitelky M. Široké. Druháci si pro tuto návštěvu připravili krátký program - báseň o čertí škole a tři čertovské písně, které doprovodili dřevěnými rytmickými nástroji i pohybem. Mikuláš děti za vystoupení pochválil a pak krátce a citlivě pohovořil s jednotlivými žáky. Ti dostali perníček a někteří také kousek uhlí... Po nadílce si žáci vytvořili masku dle výběru. Děkujeme nejstarším spolužákům za pěknou atmosféru. 

            Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě

Mikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve třídě


Jak se bavíme o přestávce

Jak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávce

 Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce


Tvořivé dílny

V pátek 19. 11. 2021 proběhly na 1. stupni tvořivé dílny. Druháci v průběhu čtyř vyučovacích hodin vyrobili tři výrobky, které budou spolu s výrobky ostatních žáků naší školy prodávány v přízemí staré školy ve dnech 29. 11., 30. 11. a 1. 12. vždy od 15.00 do 17.00 hodin. 

Tvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílny


Koncert - folkové a lidové písně

V úterý 9. 11. 2021 proběhl v družině pro žáky naší školy koncert. Kytarista Dan Kubica si pro nadšené publikum připravil ukázky folkových a lidových písní, do kterých byli žáci aktivně zapojeni. Nechyběla práce s rytmem, textem i hlasem. Žáci s chutí zpívali a opakovali známé melodie a tím si zasloužili obdiv tohoto muzikanta. 

Koncert - folkové a lidové písněKoncert - folkové a lidové písněKoncert - folkové a lidové písně


Projektový den - Den světových jazyků

V pátek 22. 10. 2021 proběhl na naší škole projektový den na téma Den světových jazyků. Žáci 1. a 2. třídy se seznámili s některými evropskými státy formou krátké prezentace. Dokázali poznat typická jídla daných států, vlajky, pozdravy, zajímavosti a nechběl ani poslech hymny některých okolních zemí. Žáci měli k dispozici japonským písmem napsaná jména všech spolužáků a pokoušeli se přepsat na papír to svoje. Pro některé bylo překvapením, že např. Eliška a Alžběta se v japonštině píší stejně. Abychom nezapomněli ani na Českou republiku, žáci si vybarvili českou vlajku a seznámili se z malým a velkým státním znakem. Odměnou za snahu a aktivitu byl pamětní list a dárek v podobě sladkostí a osvěžujících nápojů.

Projektový den - Den světových jazyků         Projektový den - Den světových jazyků         Projektový den - Den světových jazyků

Projektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazyků


Kdo je knihomol?

V úterý 19. 10. zavítala do 2. třídy paní lektorka Jitka Kortanová z milevské knihovny. Přijela děti seznámit s knihou od Jeniffer Berne: Kamil neumí lítat. Tato vzdělávací lekce vedla děti k rozvíjení vztahu ke čtení a poukázání na sílu přátelství v poutavém příběhu. Paní lektorka velice hezky a citlivě pracovala s dětmi, při práci s knihou společně zabrousili i do prvouky. Koho by nelákal příběh malého špačka.   

„....   Od prvního dne byl Kamil jiný. Zvláštní.  ....“

Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?

Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?


Návštěva prodejní výstavy klientů Klíčku

V pátek 15.10. 2021 navštívili druháci prodejní výstavu podzimních a vánočních výrobků klientů Klíčku v galerii U Kostela. Nákupem drobných předmětů podpořili dobrou věc. 

Návštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů Klíčku


Sladovna Písek

V pátek 8. 10. se vypravili žáci 1. a 2. třídy autobusem do písecké Sladovny. Na programu bylo Mraveniště, obří dřevěný labyrint, síť prolézaček, tunelů, mostů a dalších tajemných zákoutí. Děti se tak na 90 minut staly mravenci, kteří se ani na vteřinu ve svém mraveništi nezastavili. Následovalo Hnízdo ilustrace, stálá expozice, kde děti objevily svět dětských obrazových knih a příběhů. V této expozici děti nacházely ilustrace od významných českých ilustrátorů. Pestrý program byl zakončen výstavou Voda mne napadá, kde si mohly jako kapka vody vyzkoušet její cestu, seznámit se hravou formou s koloběhem vody v přírodě. Velký dík patří lektorkám, které děti celým programem provázely. 

Sladovna PísekSladovna PísekSladovna PísekSladovna PísekSladovna Písek

Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek

 


Papučový den v 2. třídě

V pondělí 6. 10. 2021 proběhl na naší škole Papučový den. Někteří žáci přišli do třídy obuti v rozmanitých papučích, aby tak vyjádřili podporu Hospici Jordán. 

Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě


Beseda v Městské knihovně v Jistebnici

V pondělí 20. 9. 2021 navštívili žáci 2. třídy Městskou knihovnu v Jistebnici. Paní knihovnice Dáša Nováková připravila pro děti nabídku knih, ze kterých dětem předčítala a o kterých si společně povídali. Druháci si mohli knihy prohlížet a někteří si knihy půjčili domů. 

Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici


Cvičení v přírodě

V pátek 10. 9. 2021 vyrazili žáci 1. a 2. třídy na delší vycházku na Hůrku. Počasí jim přálo a na cestě poctivě dodržovali pitný režim. Odměnou v cíli bylo hůrecké dětské hřiště. 

Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě

Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě