2.

Školní výlet - Farmapark Soběhrdy 13. 6.


Projektový den 10. 6.


Den dětí - Chýnovské jeskyně, zřícenina hradu Choustník 3. 6.


Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 28. 5.


Hopsárium České Budějovice

Ve čtvrtek 24. 3. žáci 1. a 2. třídy vyrazili do Hopsária v Českých Budějovicích. Celé dopoledne bylo vyhrazeno pro naši školu, a tak si děti užívaly všech atrakcí naplno. Nezapomněli ani na  občerstvení či nákup drobností pro radost. 

Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3. Hopsárium České Budějovice 24. 3.


Maškarní karneval v tělocvičně

V pátek 11. března se poslední dvě vyučovací hodiny tělocvična nové školy proměnila v taneční sál. Děti mohly soutěžit i tančit.                                                                         

Maškarní karneval v tělocvičně     Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně      Maškarní karneval v tělocvičně                          Maškarní karneval v tělocvičně    Maškarní karneval v tělocvičně     Maškarní karneval v tělocvičně

 

 

 


Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici

Ve čtvrtek 3. února navštívili druháci knihovnu, kde si s nimi povídala paní knihovnice Dáša Nováková na téma „zima“. V závěru nechybělo ani prohlížení a půjčování knížek. 

Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2. Beseda ve Veřejné knihovně v Jistebnici 3. 2.


Setkání se skřítky

V pondělí 10. ledna se vypravili druháci do knihovny, kde už na ně čekali skřítci Knihomol a Knihomil. Společně s dětmi pak zachránili čtenářskou planetu. Aby byla planeta zachráněna, museli všichni žáci přečíst úryvek z knihy První školní výlet, kterou dostali od skřítků při pasování na čtenáře. Skřítci pak vybrali njlepšího čtenáře - Damíka Grubera. Ten dostal za odměnu knížku. Skřítkové Knihomol a Knihomil však upozornili všechny druháky, že by měli každý den strávit u knihy aspoň 20 minut.

Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1. Setkání se skřítky 10. 1.


Vánoční besídka ve třídě

Ve středu 22. 12. byl slavnostní den. Druháci našli ráno pod stromečkem překvapení. A tak od příchodu do třídy okukovali tašky s dárečky. Aby si zkrátili čekání na nadílku, dokončili vánoční přáníčka a pak sledovali film „Zpívej“. Mohli při něm ochutnávat vánoční cukroví a nechyběl ani vánoční čaj. Rozdávání dárků předcházela vystoupení všech dětí. Zpívaly písničky a koledy, hrály na hudební nástroje, vyprávěly hádanky nebo seznámily spolužáky s oblíbenou knihou. Nadšení při rozbalování dárků je patrné z fotografií. 

Vánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve tříděVánoční besídka ve třídě

          Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě           Vánoční besídka ve třídě


Koncert Děti dětem

V úterý 21. 12. se konal prostorách školní družiny koncert Děti dětem, kde se představili žáci od 1. do 5. třídy, kteří hrají na nějaký hudební nástroj. Vystoupení těchto žáků pak zakončila vždy celá třída vánoční písní či koledou. Přizváni byli i někteří žáci 2. stupně, kteří mohli předvést své umění. Posluchači tak mohli slyšet hru na klavír, kytaru, heligonku, piánovou harmoniku i bicí nástroj djembe. 

Žáci 2. třídy přednesli báseň Mrzne a mrzne, kterou doprovodili hrou na Orffovy nástroje a zazpívali píseň Sněhové vločky. Na klavír zahrála Barunka Tomečková koled Dědečku koleda a Sárinka Bechyně Pásli ovce Valaši. Fanda Soukup pak zahrál spolužákům na kytaru několik koled i lidových písní. 


Mikuláš ve třídě

V pátek 3. 12. nová škola ožila maskami čertíků a andílků. K dokonalosti vše dovedli přestrojení deváťáci v doprovodu paní učitelky M. Široké. Druháci si pro tuto návštěvu připravili krátký program - báseň o čertí škole a tři čertovské písně, které doprovodili dřevěnými rytmickými nástroji i pohybem. Mikuláš děti za vystoupení pochválil a pak krátce a citlivě pohovořil s jednotlivými žáky. Ti dostali perníček a někteří také kousek uhlí... Po nadílce si žáci vytvořili masku dle výběru. Děkujeme nejstarším spolužákům za pěknou atmosféru. 

            Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě     Mikuláš ve třídě

Mikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve tříděMikuláš ve třídě


Jak se bavíme o přestávce

Jak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávceJak se bavíme o přestávce

 Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce  Jak se bavíme o přestávce


Tvořivé dílny

V pátek 19. 11. 2021 proběhly na 1. stupni tvořivé dílny. Druháci v průběhu čtyř vyučovacích hodin vyrobili tři výrobky, které budou spolu s výrobky ostatních žáků naší školy prodávány v přízemí staré školy ve dnech 29. 11., 30. 11. a 1. 12. vždy od 15.00 do 17.00 hodin. 

Tvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílnyTvořivé dílny


Koncert - folkové a lidové písně

V úterý 9. 11. 2021 proběhl v družině pro žáky naší školy koncert. Kytarista Dan Kubica si pro nadšené publikum připravil ukázky folkových a lidových písní, do kterých byli žáci aktivně zapojeni. Nechyběla práce s rytmem, textem i hlasem. Žáci s chutí zpívali a opakovali známé melodie a tím si zasloužili obdiv tohoto muzikanta. 

Koncert - folkové a lidové písněKoncert - folkové a lidové písněKoncert - folkové a lidové písně


Projektový den - Den světových jazyků

V pátek 22. 10. 2021 proběhl na naší škole projektový den na téma Den světových jazyků. Žáci 1. a 2. třídy se seznámili s některými evropskými státy formou krátké prezentace. Dokázali poznat typická jídla daných států, vlajky, pozdravy, zajímavosti a nechběl ani poslech hymny některých okolních zemí. Žáci měli k dispozici japonským písmem napsaná jména všech spolužáků a pokoušeli se přepsat na papír to svoje. Pro některé bylo překvapením, že např. Eliška a Alžběta se v japonštině píší stejně. Abychom nezapomněli ani na Českou republiku, žáci si vybarvili českou vlajku a seznámili se z malým a velkým státním znakem. Odměnou za snahu a aktivitu byl pamětní list a dárek v podobě sladkostí a osvěžujících nápojů.

Projektový den - Den světových jazyků         Projektový den - Den světových jazyků         Projektový den - Den světových jazyků

Projektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazykůProjektový den - Den světových jazyků


Kdo je knihomol?

V úterý 19. 10. zavítala do 2. třídy paní lektorka Jitka Kortanová z milevské knihovny. Přijela děti seznámit s knihou od Jeniffer Berne: Kamil neumí lítat. Tato vzdělávací lekce vedla děti k rozvíjení vztahu ke čtení a poukázání na sílu přátelství v poutavém příběhu. Paní lektorka velice hezky a citlivě pracovala s dětmi, při práci s knihou společně zabrousili i do prvouky. Koho by nelákal příběh malého špačka.   

„....   Od prvního dne byl Kamil jiný. Zvláštní.  ....“

Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?

Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?Kdo je knihomol?


Návštěva prodejní výstavy klientů Klíčku

V pátek 15.10. 2021 navštívili druháci prodejní výstavu podzimních a vánočních výrobků klientů Klíčku v galerii U Kostela. Nákupem drobných předmětů podpořili dobrou věc. 

Návštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů KlíčkuNávštěva prodejní výstavy klientů Klíčku


Sladovna Písek

V pátek 8. 10. se vypravili žáci 1. a 2. třídy autobusem do písecké Sladovny. Na programu bylo Mraveniště, obří dřevěný labyrint, síť prolézaček, tunelů, mostů a dalších tajemných zákoutí. Děti se tak na 90 minut staly mravenci, kteří se ani na vteřinu ve svém mraveništi nezastavili. Následovalo Hnízdo ilustrace, stálá expozice, kde děti objevily svět dětských obrazových knih a příběhů. V této expozici děti nacházely ilustrace od významných českých ilustrátorů. Pestrý program byl zakončen výstavou Voda mne napadá, kde si mohly jako kapka vody vyzkoušet její cestu, seznámit se hravou formou s koloběhem vody v přírodě. Velký dík patří lektorkám, které děti celým programem provázely. 

Sladovna PísekSladovna PísekSladovna PísekSladovna PísekSladovna Písek

Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek  Sladovna Písek

 


Papučový den v 2. třídě

V pondělí 6. 10. 2021 proběhl na naší škole Papučový den. Někteří žáci přišli do třídy obuti v rozmanitých papučích, aby tak vyjádřili podporu Hospici Jordán. 

Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě   Papučový den v 2. třídě


Beseda v Městské knihovně v Jistebnici

V pondělí 20. 9. 2021 navštívili žáci 2. třídy Městskou knihovnu v Jistebnici. Paní knihovnice Dáša Nováková připravila pro děti nabídku knih, ze kterých dětem předčítala a o kterých si společně povídali. Druháci si mohli knihy prohlížet a někteří si knihy půjčili domů. 

Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici  Beseda v Městské knihovně v Jistebnici


Cvičení v přírodě

V pátek 10. 9. 2021 vyrazili žáci 1. a 2. třídy na delší vycházku na Hůrku. Počasí jim přálo a na cestě poctivě dodržovali pitný režim. Odměnou v cíli bylo hůrecké dětské hřiště. 

Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě

Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě Cvičení v přírodě