6.A

6. třída


BESIP show na kolech

V pondělí 19.6.2023 měli žáci naší školy možnost zhlédnout na fotbalovém hřišti bikovou Ride wheel show s Lukášem Müllerem, mistrem republiky a držitelem dvou českých rekordů na cyklotrialovém kole: ve skoku do výšky přes pásku (128 cm) a ve skoku "do háku" na palety (166,5 cm). 
Akce plná exhibičních triků na speciálních trialových kolech měla za cíl nejen pobavit, ale také vzdělávat. Děti si zopakovaly povinnou výbavu při jízdě na kole, včetně ochranných prvků, které by měly mít na sobě, poznávaly dopravní značky a učily se, jakým způsobem je nejúčinnější a nejbezpečnější brzdit. Za správné odpovědi pak obdržely drobné dárky. Pro Lukáše vymýšlely různé záludné úkoly, jako jízda z rampy po předním kole, přejetí kladiny, přeskoky překážek bez předního kola apod. a všechny pokusy ocenily hlasitým potleskem.

A protože sluníčko nás během té hodiny a půl opravdu zahřálo, v rámci hodiny tělesné výchovy jsme se s kamarády z 5.B zchladili běháním naboso pod zavlažovacím systémem na hřišti :-)

BESIP show na kolech BESIP show na kolech BESIP show na kolech BESIP show na kolech BESIP show na kolech BESIP show na kolech BESIP show na kolech

                                                                                                                                                                 L.Tomečková


Výlet do Prahy

V úterý 20.6. jsme se spolu s kamarády z 5.B vypravili na výlet do Prahy. Zvolili jsme si cestu vlakem, protože je pohodlná a zábavná.

V Praze jsme prošli Václavské náměstí a Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj (bohužel jsme nestihli celou hodinu a neviděli jsme ho v akci) a došli až ke Karlovu mostu. Podél Vltavy jsme procházkou došli na Střelecký ostrov, kde jsme se chvilku schovali do stínu a poobědvali. Na dvanáctou hodinu jsme zamířili do Národního divadla, kde jsme měli objednanou komentovanou prohlídku - a byla opravdu zajímavá. V divadle jsme byli sami a prošli jsme ho od sklepa, kde jsme si každý mohli sáhnout na základní kámen, který se nám nejvíc líbí až po terasu na střeše divadla, odkud je krásný rozhled po Praze. V hledišti jsme seděli postupně na sedadlech v přízemí, v prvním i druhém patře a viděli prezidentskou lóži i vstup do ní. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a navíc zde byl příjemný chládek.

Cestou na Úvoz jsme se rozhodli, že na Petřín v takovémto horku vyjedeme lanovkou. Navštívili jsme zrcadlové bludiště a zasmáli se sami sobě před zrcadly, která naše těla kroutila do výšky i do šířky. Nakonec jsme sjeli lanovkou i dolů a došli zpět na Václavské náměstí, kde jsme si užili rozchod. Všichni jsme se v pořádku sešli u koně a pak už jen nasedli do vlaku a užili si cestu zpět. Výleti jsme si užili, i když mohlo být trochu méně horko. 

Výlet do Prahy Výlet do Prahy Výlet do Prahy Výlet do Prahy Výlet do Prahy Výlet do Prahy  Výlet do Prahy Výlet do Prahy

                                                                                                                                                      L.Tomečková


Sluníčko nás vytáhlo ven

V pátek 5.5. jsme čtvrtou hodinu v tělocvičně naší školy shlédli společně se spolužáky z druhé poloviny páté třídy projekci o mořských korálech. Dokument byl promítán na stěny nafouknutého stanu ve tvaru kopule. A protože bylo venku nádherně, na pracovní činnosti jsme pátou hodinu vyrazili ven, nadýchat se čerstvého vzduchu a užít si sluníčka. 

Sluníčko nás vytáhlo ven Sluníčko nás vytáhlo ven Sluníčko nás vytáhlo ven Sluníčko nás vytáhlo ven

                                                                                                                                        L.Tomečková


A co bys dělal ty?

Ve čtvrtek 13.4. se v naší třídě konala odložená beseda s lektorkou Městské knihovny v Milevsku s názvem "A co bys dělal ty?" Jednalo se o program na podporu čtenářství propojený s příběhem o šikaně mezi spolužáky podle knižní předlohy Ivony Březinové - Útěk Krišpína N. Děti z obou pátých tříd diskutovaly o problému šikany mezi spolužáky, o možné pomoci někomu, kdo pomoc potřebuje, o prevenci před šikanou a celkově o chování mezi spolužáky.

A co bys dělal ty? A co bys dělal ty?

                                                                                                                                     L.Tomečková


Jarní akce naší třídy

V pátek 24.2.2023 si celý první stupeň užil dvě vyučovací hodiny karnevalového veselí v tělocvičně. Děti tančily, hrály různé hry nebo si hrály spolu navzájem, honily se, skákaly na trampolíně, pinkaly si balónky, to vše v maskách všeho druhu. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky a paní asistentky a v kostýmech si s dětmi zatančily třeba makarenu nebo ptačí tanec. 

Dne 14.3.2023 jsme se spolu s třídou 5.B. zúčastnili přednášky Adam a Eva aneb nejsme stejní, která navazovala na aktuálně probírané učivo přírodovědy o rozmnožovací soustavě, dospívání, o tom, jak se mění nejenom naše tělo, ale třeba i chování a myšlení.

V pondělí 27.3. 2023 jsme navštívili městskou knihovnu v Jistebnici. Byl pro nás připraven program na téma pohádky Tisíce a jedné noci. Děti se dozvěděly něco o tom, jak příběhy vznikly, zjistily, které z těchto pohádek znají a poslechly si příběh o Aládinovi. Na závěr si mohly vypůjčit nějakou knihu na čtení domů.

Stejný den jsme se zúčastnili další akce z projektu Hrdá škola - Upcycling day. A protože se blíží Velikonoce, děti měly za úkol přinést si z domova něco netradičního, starého a již nepotřebného, do čeho se dají zasít semínka obilí nebo nějakých bylinek. Naším cílem tedy bylo dát staré věci nový život. Děti byly nápadité, takže na parapetu okna máme různorodou výstavku "květináčů". Osení nám již roste, a to v plastovém kelímku, uříznuté PET láhvi, staré holínce, umělohmotné pánvičce, plastové kompotové misce, kovové konvičce, plechovce.... a děti se těší, až se zazelená, budou do něj moci umístit kraslici nebo nějaký velikonoční zápich a odnesou si ho jako velikonoční výzdobu domů.

   Jarní akce naší třídy Jarní akce naší třídy Jarní akce naší třídy Jarní akce naší třídy Jarní akce naší třídy Jarní akce naší třídyJarní akce naší třídy  

                                                                                                                                             L.Tomečková


Den dvojčat

Ve čtvrtek 19.1. jsme se zúčastnili další akce z projektu Hrdá škola, a to Dne dvojčat. Děti se snažily spolu se svým kamarádem či kamarádkou obléci jako dvojče, tedy co nejvíce stejně či podobně, mnohdy utvořily dokonce i vícerčata. Do akce se zapojili i paní učitelky a páni učitelé, což děti velice ocenily.

Den dvojčat Den dvojčat Den dvojčat Den dvojčat Den dvojčat Den dvojčat


Předvánoční čas

V čase předvánočním se v naší třídě a vlastně i celé škole dělo spoustu věcí.
Od prvního prosince si děti každé ráno losovaly, kdo si rozbalí adventní balíček. A protože nás je ve třídě přesně 12, vyšlo na každého malé překvapení přesně dvakrát.
V pondělí 5.12. do každé třídy zavítala početná skupina čertů, v čele s Mikulášem a andělem, rozdali dětem bonbónky, ale také pár brambor a uhlíků, které děti uvítaly s ohledem na stávající energetickou situaci. Čertům jsme jako poděkování společně zazpívali.
Přesně za týden jsme si za zvuku vánočních koled společnými silami ozdobili vánoční stromeček a postavili betlém. O tělocviku jsme pak využili alespoň malé sněhové nadílky a vyzkoušeli boby, lopaty a pekáče. 
Ve středu 14.12. se zpěváci z naší třídy zúčastnili zpívání na Staroměstském náměstí v Praze a 16.12. adventního zpívání v kostele sv. archanděl Michaela v Jistebnici. Příjemně tak naladili všechny přítomné na nadcházející vánoční svátky. 
Další středu 20.12. proběhla akce Děti dětem, na které děti mohou předvést své hudební vystoupení (zpěv či hraní na hudební nástroj) před ostatními dětmi prvního stupně. 
Ve čtvrtek, poslední den školy před vánočními prázdninami, jsme šli do kulturního domu na promítání animovaného filmu Willy a kouzelná planeta a společně jsme poseděli při rozbalování dárečků nad vánočním cukrovím od maminek.       

Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas  Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas Předvánoční čas             L.Tomečková


Den bez batohů

Jak by to vypadalo, kdyby nebyly batohy? 
Učení by se nosilo v kufrech na kolečkách či pojízdné tašce, v síťovkách, igelitových či plátěných taškách, dětských kufřících jako na výtvarné potřeby, v košících či košíčkách, taškách na nákup, nákupních košících z obchodu, třeba i v povlaku na polštář nebo v ranečku na tyči či klacku jako Honza v pohádce nosil buchty, v podnosu na buchty, přenosném pelíšku pro domácí mazlíčky, plastovém nákupním vozíčku pro batolata nebo dokonce v keseru. 
To vše a ještě mnohé jiné bylo možno dnes vidět ve škole v rámci projektu Schools United - Hrdá škola. "Den bez batohů" si děti oživily i hrami se svými náhradními batožinami o přestávce - u nás ve třídě jelo pár dětí na dovolenou k moři (s kufrem na kolečkách), zatímco někteří nakupovali (s košíky z obchodu či maketami vozíčku). 
Ale hned po příchodu do školy - po cestě po kostkách a do kopce :-) - měly všechny děti jasno, prý "zlaté batohy". 

Den bez batohů Den bez batohů Den bez batohů

                                                                                                                                                          L.Tomečková


Jak se dělá komiks?

V pondělí 21.11. jsme se v Městské knihovně v Jistebnici potkali s panem Jiřím Walkerem Procházkou, českým spisovatelem sci-fi a fantazy, filmovým a komiksovým scénáristou, autorem mimo jiné mnohých komiksových dílů oblíbeného Čtyřlístku a večerníčku Vynálezce Alva. 
Dozvěděli jsme se o práci lidí, kteří komiksy tvoří, v pracovních listech jsme si vyzkoušeli nakreslit různé druhy bublin, obličeje vyjadřující rozmanité emoce a dokonce jsme si navrhli i vlastního komiksového hrdinu. Ti statečnější z nás nám zahráli komiksový rámeček s bublinou nad hlavou i naživo. Při vymýšlení těch nejvhodnějších citoslovcí jsme sem tak trochu zařadili i hodinu českého jazyka. Nakonec jsme se podívali na krátký dokument o tom, jak se tvoří krátký animovaný film a každý z nás dostal jeden sešit komiksových příběhů, které jsme začali číst hned po příchodu do školy.
Workshop se nám moc líbil, především proto, že jsme se mohli aktivně zapojit a pan Procházka nás po celou dobu chválil a povzbuzoval v našem snažení.

Jak se dělá komiks?  Jak se dělá komiks? Jak se dělá komiks? Jak se dělá komiks? Jak se dělá komiks? Jak se dělá komiks? Jak se dělá komiks?

                                                                                                                                                           L.Tomečková


Tvoření na vánoční jarmark

V pátek 18.11. jsme se tři vyučovací hodiny věnovali tvoření výrobků na vánoční jarmark. Barvili jsme kolíčky na zlatou i stříbrnou, stříhali své vlastní šablony andělů s vánočním vzkazem a hlavně, lepili jsme tavnou pistolí všechno možné. Nálada byla výborná, i když nám všem připadalo, že Vánoce jsou ještě hodně daleko. Děti byly moc šikovné, takže se můžete těšit na krásné výrobky.

Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark Tvoření na vánoční jarmark                                                             

                                                                                                                                                                          L.Tomečková


Planetárium České Budějovice

V úterý 1.11.2022 jsme spolu s 5.B vyrazili na exkurzi do Planetária České Budějovice. Cestovali jsme autobusem a vlakem, po Budějovicích jsme se prošli pěšky. 

V sále planetária jsme se seznámili s denní a noční oblohou, s putováním Slunce po obloze, s fázemi Měsíce. Hledali jsme Polárku a souhvězdí tohoto ročního období (Velký vůz, Perseus, Kassiopea....), viděli jsme i další objekty na obloze, hvězdy zdálky i zblízka, prozkoumali jsme Mléčnou dráhu. Mohli jsme se podívat ze Země do vesmíru, ale také jsme viděli, jak krasný je pohled z vesmíru na planetu Zemi.

V druhé části programu jsme se dozvěděli podrobnosti a zajímavosti o naší sluneční soustavě, o Slunci, putovali jsme po jednotlivých planetách a jejich měsících. Viděli jsme i záběry z kosmicých sond Voyager 1 a 2 americké agentury NASA, které prozkoumávaly planety Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a jejich měsíce, a to díky příznivému uspořádání planet, které nastává jednou za 175 let.

Strávili jsme opravdu úžasné (téměř) dvě hodiny na nebi a ve vesmíru, ani se nám nechtělo zpátky na zem. Byl to krásný zážitek.

 Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice Planetárium České Budějovice

                                                                                                                                                                            L.Tomečková

 


Projektový den Japonsko

V úterý 25.10.2022 jsme se v rámci projektového dne vydali do Země vycházejícího slunce, do Japonska. Díky našim třem průvodcům - dvěma gejšám a samuraji, jsme se dozvěděli něco o této zemi a její kultuře.

Sami jsme si našli další zajímavosti na počítači, namalovali jsme japonskou vlajku i japonskou námořní válečnou vlajku, kluci si vyrobili čelenky a japonský samurajský meč katanu, poskládali jsme origami (jeřába, zajíčka, netopýra, chobotnici, kočku, růže, parníky), zkusili jsme si říci své vlastní jméno v japonštině a následně jsme si ho i napsali a vyrobili jsme krásné japonské draky. Nakonec nám rozkvetl čaj a nesměla chybět ani ochutnávka sushi, okurek, avokáda a dalších laskomin, jak jinak než hůlkami wink.    

Celý den nám velice rychle utekl a všichni jsme si ho krásně užili.

Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den JaponskoProjektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko Projektový den Japonsko  

                                                                                                                                                                     L.Tomečková


Hudební program

V pondělí 17.10.2022 nás navštívil  pan Toman z hudební agentury TP STYL se svým hudebním programem. Děti si zopakovaly rozdělení hudebních nástrojů, poznávaly jednotlivé hudební nástroje podle zvuku, zkoušely tleskat do rytmu či zapojit do rytmu různé drobnější hudební nástroje a nakonec jsme si všichni společně zatancovali.

Hudební program  Hudební program Hudební program Hudební program Hudební program Hudební program

A protože v pondělí máme i hodinu tělesné výchovy, tancováním jsme s pohybem neskončili.  Víte, co vše se dá dělat s judo páskem? My jsme se navzájem vozili - nejprve po jednom, poté po dvou a nakonec jsme zkoušeli i mašinku, přetahovali jsme se, přeskakovali ze všech stran všemi možnými způsoby, chodili jsme poslepu a vyzkoušeli si naši rovnováhu.

Hudební program Hudební program Hudební program Hudební program Hudební program Hudební program

                                                                                                                                                                    L.Tomečková


Suit-up den

Pokud jste se ve čtvrtek 13.10. ráno pohybovali na jistebnickém náměstí či v okolí školy, viděli jste něco nevídaného - děti malé i velké, učitele i učitelky, všichni v gala, v plesových a společenských šatech či oblecích, jak míří do školních budov. Zapojili jsme se totiž do projektu Schools United - Hrdá škola, v rámci kterého jsme měli i možnost objednat si oblečení s logem naší školy. V průběhu letošního školního roku se tak budeme s dětmi snažit plnit některé dané aktivity. A hned první z nich - Suit-up den aneb sako, kravata, šaty, hurá do školy - jsme si velice užili.
Děti přišly krásně oblečené a učesané a ve slavnostní náladě se nesl celý den. V rámci českého jazyka jsme si povídali o společenském chování a pravidlech zdravení, podávání ruky, představování a při tělesné výchově jsme k nám do třídy pozvali kamarády z 5.B. Chlapci nabídli dívkám rámě a zatančili jsme si mazurku, mazurku střídavou, vyzkoušeli jsme základní krok do české skočné polky a nakonec jsme krásně zvládli i polku s promenádou. 
Už se těšíme na listopad a začínáme přemýšlet o tom, v čem všem se dá přinést učení a školní věci, když ne v batohu. wink

Suit-up den Suit-up den Suit-up den Suit-up den Suit-up den

                                                                                                                                                                        L.Tomečková 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vid-20221013-085930.mp4 32005.8 Kb
vid-20221013-090700.mp4 38981.4 Kb

Cvičení v přírodě očima dětí

Každý rok si zde můžete přečíst, jak naše procházky při cvičení v přírodě vidí dospělý, tedy většinou třídní učitelka. Zajímá vás, co se však při těchto aktivitách nebo po nich honí hlavou dětem? Tady máte souhrn nejdůležitějších a nejlepších okamžiků středečního dne z pohledu 12 dětí najednou (vybráno ze slohových prací jednotlivých žáků a žákyň a uspořádáno do jednoho článku - nedivte se tedy, že nesouhlasí některé slovesné tvary - záleží zrovna na osobě, která danou větu psala).

Cvičení v přírodě znamená, že jdeme do přírody a celý den se neučíme.
Jednoho krásného dne ve středu 5.10.2022 vyrazil první stupeň na procházku, každý šel jinam. My jsme šli s 5.B. Začalo to focením. Měla jsem černý batoh od Ježíška ze školy. Náš původní plán byl jít do Drahnětic. 

Bylo sychravo. Šli jsme nejdříve k sídlišti nad fotbalovým hřištěm a do kopce na Majdalenu, kde byla první zastávka. Tam jsme hráli hru jménem ocásky. A i když tam naše paní učitelka moc dlouho nebyla, užili jsme si to, bylo to krásné. 
Dál jsme šli z kopce dolů po loukách. Měli jsme jít k rybníku. Tráva byla mokrá. Všichni kvůli tomu fňukali až na mě, protože mně to bylo jedno.

A tak další paní učitelka změnila cestu. Šli jsme do lesa a nasbírali klacíky. Patrik strašil celou cestu s vlkama a Gába začala houkat. 
Zapálili jsme ohýnek na Majdaleně. Opékali jsme vuřty, chleby, rohlíky, jablka a marchmallow.
Povídali jsme si a smáli se.

Po opékání jsme šli zpátky do školy. Cestou jsem se skutálel z kopce třikrát za sebou. Všichni jsme měli mokré boty a ponožky. Zničil jsem si nohy, hrůza.

Na oběd jsme šli v papučích.

Já jsem si hodně užila. Byl to dobrý výlet.

Cvičení v přírodě očima dětí Cvičení v přírodě očima dětí Cvičení v přírodě očima dětí Cvičení v přírodě očima dětí Cvičení v přírodě očima dětí​​​​​​ Cvičení v přírodě očima dětí

                                                                                                                                                                     L.Tomečková


Papučový den

Ve středu 5.10.2022 se celá naše škola zapojila do projektu s názvem Papučový den. Vyjádřili jsme tím podporu domácím hospicům, které umožňují realizovat přání umírajících odcházet ze života v kruhu své rodiny, svých blízkých. Ve třídě jsme si o tématu úmrtí blízkých povídali, připomněli jsme si, že prarodiče jsou pro nás stejně důležití jako my pro ně a udělali pár papučových fotek.

Papučový den Papučový den Papučový den Papučový den

                                                                                                                                                      L.Tomečková


V září je ve třídě hodně věcí poprvé....

15.9.2022 Nejprve první hodina tělocviku v tělocvičně a poté první pětiminutovka z matematiky... Zvládli jsme obojí wink.

V září je ve škole hodně věcí poprvé.... V září je ve škole hodně věcí poprvé.... V září je ve škole hodně věcí poprvé....  V září je ve škole hodně věcí poprvé....V září je ve škole hodně věcí poprvé.... V září je ve škole hodně věcí poprvé....

                                                                                                                                                 Lucie Tomečková

                                                         


1.9.2022 Začal nový školní rok...

Jsme třída 5.A, máme jinou třídu, jinou paní učitelku a je nás polovina. Po prázdninách si zase pomalu zvykáme na školu a povinnosti s ní spojené a těšíme se na společné akce s kamarády z 5.B

Nový školní rok začal...

                                                                                                                                                           Lucie Tomečková


Se školou na golf

V pondělí 5.9.2022 jsme se zúčastnili akce "Se školou na golf". Před budovou druhého stupně naší školy vyrostlo na celé dopoledne malé "golfové hřiště", kde jsme si postupně po třídách vyzkoušeli odpal do jamky, odpaly na cíl i odpaly co největší silou do sítě. Všichni jsme obdrželi golfový míček a ti nejlepší střelci kšiltovku. Instruktoři z Golfu Čertovo břemeno se nám plně věnovali a budou s naší školou spolupracovat i nadále v rámci kroužku sportovních her.

Se školou na golfSe školou na golfSe školou na golfSe školou na golfSe školou na golf

                                                                                                                                                            Lucie Tomečková5.A TŘÍDA


Děti dětem

21.12.2021 se konal koncert našich dětí ZŠ. Někteří žáci si připravili hru na piano, buben, harmoniku, někteří zpívali píseň. Všichni jsme si na závěr zazpívali vánoční koledy. Bylo to krásné naladění na vánoční atmosféru a všichny děti byly moc šikovné. 

Tereza Švecová

Děti dětem


Papučový den

6.10.2021 se naše škola připojila do projektu ,,Papučový den", který pomáhá dětem. 

Tereza Švecová

Papučový den


Plavání

Od 13.9. do 22.11.2021 jsme jezdili 3. a 4. třída na plavání do bazénu v Táboře. Žáci byli rozděleni do jednotlivých skupin. Pod vedením odborných plavčíků se žáci učili plavat a zdokonalovat své plavecké techniky. Žáci byli na konci kurzu velmi pochváleni za vhodné chování a vzájemnou spolupráci. Byla to radost děti při plavání pozorovat.

Tereza Švecová

Plavání Plavání


Vánoční besídka

22.12.2021 se v naší třídě tradičně konala vánoční besídka. Děti si připravily program, rozdaly si vánoční dárečky a strávily tak příjemně poslední školní den v tomto roce. Bylo to krásné.

VŠEM PŘEJI VESELÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK.

Tereza Švecová

Vánoční besídkaVánoční besídkaVánoční besídkaVánoční besídkaVánoční besídkaVánoční besídka


Čerti

3.12.2021 nás navštívili ve třídě čerti s Mikulášem a Andílky. Děti zazpívaly písničky a říkaly básničky. Za odměnu dostaly malou dobrůtku.

Tereza Švecová

Čerti


Cvičení v přírodě

10. 9. 2021 jsme se vydali s žáky na cvičení v přírodě směr Hůrka - Makov - Jistebnice. V Makově jsme strávili nějaký čas na fotbalovém hřišti, kde žáci hráli různé hry. Pochod se vydařil a počasí nám přálo.

Tereza Švecová

Cvičení v příroděCvičení v příroděCvičení v přírodě


Den světových jazyků

22.10.2021 proběhl na naší škole ,,Den světových jazyků". Náš projekt byl zaměřen na Itálii. Žáci byli seznámeni s novými poznatky o Itálii, vytvořili si vlajku a plnili různé úkoly. Sami si připravili pizzu, kterou si snědli. Den se velmi povedl.

Tereza Švecová

Den světových jazykůDen světových jazykůDen světových jazykůDen světových jazykůDen světových jazyků


Beseda v knihovně

21.9.2021 jsme navštívili knihovnu v Jistebnici. Paní Nováková ukázala dětem nejnovnější knihy vhodné ke čtení.  Potom si žáci mohli sami  knihy prohlédnout a půjčit si je domů.

Tereza Švecová

Beseda v knihovně